Slovenská automobilka - slovenská značka áut

Autor: Martin Beňo | 16.9.2018 o 17:21 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  372x

Slovensko je krajinou automobiliek. Žiaľbohu, len tých zahraničných. Napadlo mi, že prínosnou zmenou pre nás by bolo, keby konečne máme nejakú svoju automobilku... 

Čo by ste povedali na to, keby malo Slovensko vlastnú značku áut? Jednoznačne sme krajinou automobiliek. Máme tu snáď všetky značky, čo na svete existujú. No nemáme ani jednu našu. Mali by ste záujem o autá vyrobené, vymyslené, navrhnuté a pochádzajúce zo Slovenska? Táto otázka mi už dlho kráča mysľou, no zatiaľ som nemal možnosť sa na ňu verejne opýtať.

Pre mňa by bolo napríklad symbolom hrdosti, keby sa môžem voziť na aute, ktoré by bolo naše, slovenské. Konečne by sme nedávali našu pôdu, zem a krajinu len zahraničným investorom, ale sebe. Mali by ste záujem o kúpu takéhoto auta? Uprednostnili by ste ho pred zahraničnými značkami?

Ja osobne som touto myšlienkou nadšený. Teší ma predstava, že vyrábame autá pre vlastný trh, prispievame vlastnej ekonomike. Česi o tento pôžitok obratí nie sú, podľa môjho názoru je správne takúto vec podniknúť aj v našej krajine. Čo vy na to? Budem rád, keď sa zapojíte do diskusie, budete zdieľať a hovoriť o tom, pretože je to podľa mňa skvelá idea. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kosík po prepustení: Stále chcem vypovedať

Bývalý siskár Kosík je zrazu na slobode.

KOMENTÁR PETRKA TKAČENKA

Babiš nám ponúkol pohľad do hlavy rozviedčika

V tomto svete sú ľudia kockami domina.


Už ste čítali?